Thijs Borsten

28 jun

15:30

17:00

Het Lieve Vrouwekerkhof

Amersfoort (NL)

Vrije toegang

Thijs Borsten met Musica Mundo Orkest (NL/MA/SP)

Klassieke muziek – van Bagdad tot aan Granada

Voor de zesde keer presenteert Musica Mundo een speciaal samengesteld klassiek ensemble: het Musica Mundo Orkest (MMO). In dit ensemble ontmoeten verschillende klassieke tradities elkaar op het podium. Musici met uiteenlopende achtergronden brengen hun eigen klanken, stijlen en muzikale verhalen mee. Zo ontstaat een vernieuwend klassiek geluid met een uitgesproken wereldkarakter. Met dit jaar een speciaal verrassingselement: zang, dans, uitdagend en vol passie.

De basis van het Musica Mundo Orkest bestaat uit twaalf musici van het Amsterdams Andalusisch Orkest (AAO), afkomstig uit binnen- en buitenland. Met instrumenten als viool, qanun, ud, cello en percussie op riqq en darbuka brengen zij rijk muzikaal werelderfgoed tot leven.

Het Amsterdams Andalusisch Orkest werd in 2011 opgericht. Het orkest speelt verschillende vormen van Arabo-Andalusische muziek, afkomstig uit een cultureel gebied dat zich uitstrekt van Bagdad tot Granada, en uit uiteenlopende historische periodes en stijlen.

De Amersfoortse pianist, improviserend musicus en componist Thijs Borsten leidt opnieuw het ensemble. Samen met Hassan Elammouri (ArteGanza), artistiek leider Mohamed Aadroun en de orkestleiding van het AAO stelt hij het programma samen. Vanuit de muzikale achtergronden van de musici zoeken zij naar verbindingen tussen verschillende tradities en repertoire. In een reeks gezamenlijke repetities groeit het programma uit tot een uniek concert waarin ontmoeting en experiment centraal staan.

Thijs Borsten
Ook deze editie bepaalt de Amersfoortse componist en musicus Thijs Borsten opnieuw de toon en sfeer van dit bijzondere programma. Hij is de zoon van een operazangeres en groeide op in een muzikale omgeving. Na zijn opleiding Improviserend Musicus aan het Sweelinck Conservatorium ontwikkelde hij zich op vele fronten.

Borsten trad in binnen- en buitenland op als pianist en bouwde daarnaast een veelzijdige praktijk op als componist en maker. Vanuit zijn brede interesse in bijzondere muziekstijlen liet hij in de serie De Uitdaging het publiek kennismaken met de mensen achter de muziek. In de loop der jaren werkte hij samen met uiteenlopende artiesten, onder wie Tania Kross, Carlos Denia, Izaline Calister, Mola Sylla, Mathilde Santing, Zoumana Diarra, Ernst Daniël Smid, Fernando Lameirinhas en Giovanca.

Arturo Ramón en Erminia Fernández
Virtuoze flamencogitaar en intense zang komen samen in het samenspel van Arturo Ramón en Erminia Fernández, een muzikaal echtpaar dat al jaren samen het podium deelt. Ze leerden elkaar kennen via de flamenco en zijn sindsdien onafscheidelijk. Samen behoren ze tot de drijvende krachten achter de flamenco in Nederland, met Den Haag als belangrijke uitvalsbasis. Hun optredens zijn intens en meeslepend: de virtuoze gitaar van Arturo Ramón en de krachtige, expressieve zang van Erminia Fernández vullen elkaar naadloos aan.